Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2003/2004


ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH I WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE SIMP__________________

9 czerwca 2004r. na sali gimnastycznej odbyło sie uroczyste wręczenie nagród w konkursie Na Najlepszą Pracę Dyplomową połączone z pożegnaniem klas maturalnych.


II POWIATOWY KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ __________________________________

31 maja 2004r. został rozstrzygnięty Konkurs na Najlepsza Pracę Dyplomową. Zwyciężyli nasi chlopcy z klasy V a Tz: Rafał Gryboś i Paweł Skrobot.


DZIEŃ SPORTU___________________________________

26 MAJA BYŁ SZKOLNYM DNIEM SPORTU !!!


PIŁKA NOŻNA___________________________________

Pod koniec kwietnia i na początku maja miały miejsce 2 wydarzenia piłkarskie w naszej szkole.
21 kwietnia odbył się finał rozgrywek w piłkę halową. Ostatecznie zwyciężyła klasa I T p ZSZ przed II T p ZSZ i IV b LO na miejscu 3.
6 maja reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w mistrzostwach powiatu.


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM______

W dniu 28 kwietnia grupa naszej młodzieży wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem, panem R. Stabachem.


TARGI PRACY________________________

W celu lepszego przygotowania do wejścia na rynek pracy młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Targach Pracy zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy w Nowym Sączu oraz Klub Pracy w Gorlicach w dniu 26 kwietnia w budynku GCK.
  <<Szczegóły>>   


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY________________________

W sobotę 24 kwietnia zorganizowaliśmy po raz kolejny Dzień Otwarty Szkoły. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku impreza ta posłużyła do prezentacji szeroko rozumianego dorobku uczniów i nauczycieli.


SZKOŁA Z KLASĄ___________________________________

Dnia 17 kwietnia 2004 roku w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty "Szkoła szkole", które służyły wymianie doświadczeń związanych z realizacją zadań w ramach akcji "Szkoła z klasą". W spotkaniu uczestniczyli szefowie i członkowie zespołów zadaniowych - nauczyciele i uczniowie z następujących szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 4 w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, I LO w Tarnowie. Zajęcia prowadzili koordynatorzy akcji "Szkoła z klasą" w Zespole Szkół Technicznych: Beata KosibaKrzysztof Jędrzejczyk.


WYBORY __________________________________________

Jeszcze tuż przed świętami odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Prezentujemy wyniki:
1. Marceli Kosiba II b LO
2. Lidia Moroń II b LO
3. Anna Laskoś II a LO
4. Jacek Lech II a T
5. Piotr Jarocha I b T


CO I GDZIE STUDIOWAĆ________________________

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej w naszej szkole w dniu 2 kwietnia odbył się Szkolny Salonik Edukacyjny Wyższych Uczelni zorganizowany przez SZOK przy współpracy biblioteki szkolnej.<<Więcej>> 


ZDJĘCIA ______________________________________

27 lutego odbył się w szkole konkurs ortograficzny.
Wyniki:
1. Magdalena Gromkiewicz IV a LO
2. Joanna Mysliwiec II a LO
3. Dominika Kulka I a LO

9 marca II a LO i II a TZ zabawiały się na kuligu w Gładyszowie
A od 10-12 marca uczestniczylismy w 3-dniowych rekolekcjach.


Wspinaczka w sali gimnastycznej ___________________

4 marca na sali gimnastycznej zorganizowano wykład, projekcję filmu "Wspinaczka halowa" oraz krótki pokaz technik asekuracji na ścianie.
Prezentacja ta odbyła się w ramach działalności Szkolnego Koła Turystycznego oraz w związku z planowanym powstaniem ścianki wspinaczkowej w naszej szkole.
 <<Więcej>>


"Góra Grosza 2003"__________

W lutym nasza szkoła otrzymała podziękowania od Zarządu Głównego Towarzystwa NASZ DOM za udział w akcji "Góra Grosza 2003".

Akcja ta odbyła się w październiku 2003 r. - Samorząd Szkolny zainspirowany przez p. Beatę Kosiba przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc dla nowych rodzinnych domów dziecka.

D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y-!


Wspominki z ferii___________________

Ferie dla nauczycieli zaczęły się w tym roku (tradycyjnym już chyba, bo po raz drugi) kuligiem w Regetowie.
Mamy już też za sobą dwie tegoroczne STUDNIÓWKI. Obie odbyły się w restauracji hotelu "Lipsk" w Gorlicach.


KOLEJNA DEBATA___________________

W dniu 10.02.2004 roku odbyła się kolejna debata tym razem na temat: "Wpływ mediów w Polsce na kształtowanie informacji o świecie". Debatę przygotowali uczniowie klasy II a Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Przesławskiej i Lucyny Dumy.
 


ELEKTROTECHNIKA PO ANGIELSKU___________________

Począwszy od września 2003 roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia "Elektrotechnika po angielsku" w wymiarze jednej godziny tygodniowo w formie zajęć nadobowiązkowych. Prowadzone są one zgodnie z zasadami nowoczesnej techniki metodycznej, jaką jest metoda projektów.
 


TERRORYZM - DEBATA________________________________

"Czy dzisiaj terroryzm zagraża światu?" - z takim pytaniem zwrócono się do młodzieży podczas debaty zorganizowanej w grudniu pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Przesławskiej i Lucyny Dumy.


KONFERENCJA METODYCZNA___________________________

13 grudnia (sobota) odbyła się w naszej szkole konferencja metodyczna dla nauczycieli języków obcych ( i nie tylko) pod hasłem
"Pozwólmy naszym dzieciom polubić szkołę!"

- na temat: "Patyczkowy system motywacji i oceniania ucznia".
Był wykład, kilka lekcji pokazowych, prezentacja programu komputerowego do wspomagania nauki języka, oraz występy szkolnego zespołu estradowego.
Całość zorganizował i prowadził mgr inż. Marek Potempa.


SZKOLNI ARTYŚCI______________________________________

11.12.2003 - udany występ zjednoczonych sił szkolnych kółek: Tańca Nowoczesnego, Wokalnego i Kabaretowego z naszej szkoły, na długiej przerwie w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach ("Górka").
Oklaskom nie było końca!!!


SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE__________________________

W piatek 28 listopada zostało powołane do życia Szkolne Koło Turystyczne.
W tydzień później odbył się już I rajd w ramach działalności koła na trasie Magura - Bielanka. <<Więcej>>


PIŁKA RĘCZNA__________________________________________

Chłopcy na III, a dziewczęta na V miejscu ( po raz pierwszy w turnieju ) w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.


LIGA KOSZA__________________________________________

Zakończyły się rozgrywki międzyklasowe w kosza. Zwyciężyła drużyna II SPL przed II b TZ, IV LZ i LO. W Klasyfikacji na najlepszego strzelca zwyciężył Rafał Bardo z LO. W klasyfikacji strzelców za 3 punkty wygrał Robert Siuta z IV LZ.
Gratulujemy wyników!! Zapraszamy ponownie za rok!!


Klub krwiodawców PCK na boisku________________________

23 listopada drużyna HDK PCK z naszej szkoły zajęła II miejsce w Halowym Turnieju Siatkonogi Krwiodawców zorganizowanym na hali OSiR w Gorlicach. Drużyna występowała w składzie:Mateusz Czeluśniak, Dawid Nagoda, Sławek Ordyna, Dawid Trzyna.


NIKOTYNA SZKODZI UZALEZNIA ZABIJA..._____________

Pod takim hasłem 20 listopada 2003r w ramach obchodów dnia bez papierosa odbyła się w Zespole Szkól Technicznych sesja antynikotynowa dla młodzieży gimnazjalnej Powiatu Gorlickiego.


S T R E S ! ! !________________________________________

13 listopada w I LO w Gorlicach odbyła się sesja antystresowa.
Wzięli w niej udział uczniowie z klas ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Laskoś, Weronika Bajorek, Lidia MorońMarceli Kosiba . W programie sesji były: dyskusja z pedagogiem, film i prelekcja. Trzeba dodać ze był dobry poczęstunek w postaci cukierków.
Anka i Weronika otrzymały wyrożnienia za przygotowane plakaty na temat "Walka ze stresem".


11 LISTOPADA________________________________________

W dniu Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami (p. B. Kosiba, p. M. Potempa i p. R. Warzecha) wzięła udział w uroczystościach z okazji 10 lecia "Kuriera Gorlickiego".
Uczniowie brali udział (jako jedna z trzech gorlickich szkół ponadgimnazjalnych, które odpowiedziały na apel redakcji gazety) w uroczystym pochodzie, oraz jako jedyni zaprezentowali się w oryginalnych strojach podczas prezentacji szkół na hali sportowej.


NAUCZYCIELE NA BASENIE !__________________________

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi profesorowie na II już zawodach pływackich zorganizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 30 października w gorlickiej pływalni. Wprawdzie nie udało się obronić tytułu najlepszej sztafety z ubiegłego roku (II miejsce) ale pozostałe wyniki indywidualne zaskoczyły nawet samych nauczycieli.


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych_________________

27 października już po raz piąty na całym świecie obchodzono jako Miedzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji nasza szkolna bibliotekarka pani Ewa Przesławska przygotowała wystawę "Ciekawostki o książkach i bibliotekach", oraz wygłosiła referat przez radiowęzeł pt: "Rola książki we wspólczesnym świecie".


O ZST w prasie ogólnopolskiej______________________________

W związku z rozstrzygniętym w czerwcu w Naszej Szkole I Powiatowym Konkursie na najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez uczniów klas maturalnych, pojawił się obszerny artykuł w ogólnopolskim wydaniu "Wiadomości SIMP" (nr 6-7-8 czerwiec-sierpień).


CHRZEST PIERWSZAKÓW_______________________________

Zgodnie z coroczną tradycją 30 września w Naszej Szkole odbył się chrzest klas pierwszych. Była to szczególna uroczystość, bo połączona z wystawą prac I powiatowego konkursu na najlepszą pracę dyplomową branży mechanicznej oraz otwarciem nowej pracowni komputerowej i centrum multimedialnego w Zespole Szkół Technicznych.
Pierwszaki przygotowały krótką prezentację swojej klasy, a następnie reprezentanci zespołów klasowych wzięli udział w następujących konkurencjach-próbach: mleka, mądrosci, głosu i zręczności.
Po zaciętej walce zwyciężyła klasa I b TZ.
GRATULUJEMY NAJLEPSZYM KOTOM W SZKOLE !!!


STYPENDIUM DLA NAJLEPSZYCH__________________

Decyzją Radnych Powiatu Gorlickiego z przysługujących im diet, po uprzedniej konsultacji z Gronami Pedagogicznymi przyznano w roku szkolnym 2003/2004 stypendia dla uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce.
W Naszej Szkole stypendium to dostała Agnieszka Bienias uczennica klasy II b LO. Gratulujemy!!!


SZKOŁA W TERENIE_______________________________

Wrzesień upłynął nam w szkole pod hasłem wycieczek, rajdów i innych wyjazdów.
Klasy : I a ZSZ, I a TZ i II bTZ integrowały się na ogniskach klasowych, na dwudniowej wycieczce w Zakopanym była klasa IV bTZ, a jeden dzień w Krynicy spędziła klasa IV aTZ .
Reprezentacja naszej szkoły brała, jak co roku, udział w V Rajdzie im. Jana Pawła II .
Tradycją stały się już jesienne zajęcia Zielonej Szkoły w których wzięła udział klasa II b LO.


SZKOLNY OŚRODEK KARIERY______________________

Młody człowieku !
Czy myślałeś o tym, co zrobisz po ukończeniu szkoły ?
Czy masz jakies plany ?
Czy wiesz jakie są twoje kompetencje i co robić, aby je rozwijać ?

Na te i inne pytania możesz uzyskać fachowe informacje w Szkolnym Ośrodku Kariery,
który rozpoczyna swoją działalność w tym roku szkolnym w ZST.

Nasza szkoła wygrała grant na tworzenie Szkolnych Ośrodków Kariery w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "PIERWSZA PRACA" Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.


Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012Copyright © 2006 by Rafał Warzecha