This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2003/2004


ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH I WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE SIMP__________________

9 czerwca 2004r. na sali gimnastycznej odbyło sie uroczyste wręczenie nagród w konkursie Na Najlepszą Pracę Dyplomową połączone z pożegnaniem klas maturalnych.


II POWIATOWY KONKURS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ DYPLOMOWĄ __________________________________

31 maja 2004r. został rozstrzygnięty Konkurs na Najlepsza Pracę Dyplomową. Zwyciężyli nasi chlopcy z klasy V a Tz: Rafał Gryboś i Paweł Skrobot.


DZIEŃ SPORTU___________________________________

26 MAJA BYŁ SZKOLNYM DNIEM SPORTU !!!


PIŁKA NOŻNA___________________________________

Pod koniec kwietnia i na początku maja miały miejsce 2 wydarzenia piłkarskie w naszej szkole.
21 kwietnia odbył się finał rozgrywek w piłkę halową. Ostatecznie zwyciężyła klasa I T p ZSZ przed II T p ZSZ i IV b LO na miejscu 3.
6 maja reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w mistrzostwach powiatu.


SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM______

W dniu 28 kwietnia grupa naszej młodzieży wzięła udział w spotkaniu z podróżnikiem, panem R. Stabachem.


TARGI PRACY________________________

W celu lepszego przygotowania do wejścia na rynek pracy młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Targach Pracy zorganizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy w Nowym Sączu oraz Klub Pracy w Gorlicach w dniu 26 kwietnia w budynku GCK.
  <<Szczegóły>>   


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY________________________

W sobotę 24 kwietnia zorganizowaliśmy po raz kolejny Dzień Otwarty Szkoły. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku impreza ta posłużyła do prezentacji szeroko rozumianego dorobku uczniów i nauczycieli.


SZKOŁA Z KLASĄ___________________________________

Dnia 17 kwietnia 2004 roku w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty "Szkoła szkole", które służyły wymianie doświadczeń związanych z realizacją zadań w ramach akcji "Szkoła z klasą". W spotkaniu uczestniczyli szefowie i członkowie zespołów zadaniowych - nauczyciele i uczniowie z następujących szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach, Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych nr 4 w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu, I LO w Tarnowie. Zajęcia prowadzili koordynatorzy akcji "Szkoła z klasą" w Zespole Szkół Technicznych: Beata KosibaKrzysztof Jędrzejczyk.


WYBORY __________________________________________

Jeszcze tuż przed świętami odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Prezentujemy wyniki:
1. Marceli Kosiba II b LO
2. Lidia Moroń II b LO
3. Anna Laskoś II a LO
4. Jacek Lech II a T
5. Piotr Jarocha I b T


CO I GDZIE STUDIOWAĆ________________________

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej w naszej szkole w dniu 2 kwietnia odbył się Szkolny Salonik Edukacyjny Wyższych Uczelni zorganizowany przez SZOK przy współpracy biblioteki szkolnej.<<Więcej>> 


ZDJĘCIA ______________________________________

27 lutego odbył się w szkole konkurs ortograficzny.
Wyniki:
1. Magdalena Gromkiewicz IV a LO
2. Joanna Mysliwiec II a LO
3. Dominika Kulka I a LO

9 marca II a LO i II a TZ zabawiały się na kuligu w Gładyszowie
A od 10-12 marca uczestniczylismy w 3-dniowych rekolekcjach.


Wspinaczka w sali gimnastycznej ___________________

4 marca na sali gimnastycznej zorganizowano wykład, projekcję filmu "Wspinaczka halowa" oraz krótki pokaz technik asekuracji na ścianie.
Prezentacja ta odbyła się w ramach działalności Szkolnego Koła Turystycznego oraz w związku z planowanym powstaniem ścianki wspinaczkowej w naszej szkole.
 <<Więcej>>


"Góra Grosza 2003"__________

W lutym nasza szkoła otrzymała podziękowania od Zarządu Głównego Towarzystwa NASZ DOM za udział w akcji "Góra Grosza 2003".

Akcja ta odbyła się w październiku 2003 r. - Samorząd Szkolny zainspirowany przez p. Beatę Kosiba przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród uczniów i nauczycieli.

Zebrane fundusze będą przeznaczone na pomoc dla nowych rodzinnych domów dziecka.

D-Z-I-Ę-K-U-J-E-M-Y-!


Wspominki z ferii___________________

Ferie dla nauczycieli zaczęły się w tym roku (tradycyjnym już chyba, bo po raz drugi) kuligiem w Regetowie.
Mamy już też za sobą dwie tegoroczne STUDNIÓWKI. Obie odbyły się w restauracji hotelu "Lipsk" w Gorlicach.


KOLEJNA DEBATA___________________

W dniu 10.02.2004 roku odbyła się kolejna debata tym razem na temat: "Wpływ mediów w Polsce na kształtowanie informacji o świecie". Debatę przygotowali uczniowie klasy II a Liceum Ogólnokształcącego pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Przesławskiej i Lucyny Dumy.
 


ELEKTROTECHNIKA PO ANGIELSKU___________________

Począwszy od września 2003 roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia "Elektrotechnika po angielsku" w wymiarze jednej godziny tygodniowo w formie zajęć nadobowiązkowych. Prowadzone są one zgodnie z zasadami nowoczesnej techniki metodycznej, jaką jest metoda projektów.
 


TERRORYZM - DEBATA________________________________

"Czy dzisiaj terroryzm zagraża światu?" - z takim pytaniem zwrócono się do młodzieży podczas debaty zorganizowanej w grudniu pod kierunkiem nauczycieli: Ewy Przesławskiej i Lucyny Dumy.


KONFERENCJA METODYCZNA___________________________

13 grudnia (sobota) odbyła się w naszej szkole konferencja metodyczna dla nauczycieli języków obcych ( i nie tylko) pod hasłem
"Pozwólmy naszym dzieciom polubić szkołę!"

- na temat: "Patyczkowy system motywacji i oceniania ucznia".
Był wykład, kilka lekcji pokazowych, prezentacja programu komputerowego do wspomagania nauki języka, oraz występy szkolnego zespołu estradowego.
Całość zorganizował i prowadził mgr inż. Marek Potempa.


SZKOLNI ARTYŚCI______________________________________

11.12.2003 - udany występ zjednoczonych sił szkolnych kółek: Tańca Nowoczesnego, Wokalnego i Kabaretowego z naszej szkoły, na długiej przerwie w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach ("Górka").
Oklaskom nie było końca!!!


SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE__________________________

W piatek 28 listopada zostało powołane do życia Szkolne Koło Turystyczne.
W tydzień później odbył się już I rajd w ramach działalności koła na trasie Magura - Bielanka. <<Więcej>>


PIŁKA RĘCZNA__________________________________________

Chłopcy na III, a dziewczęta na V miejscu ( po raz pierwszy w turnieju ) w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej.


LIGA KOSZA__________________________________________

Zakończyły się rozgrywki międzyklasowe w kosza. Zwyciężyła drużyna II SPL przed II b TZ, IV LZ i LO. W Klasyfikacji na najlepszego strzelca zwyciężył Rafał Bardo z LO. W klasyfikacji strzelców za 3 punkty wygrał Robert Siuta z IV LZ.
Gratulujemy wyników!! Zapraszamy ponownie za rok!!


Klub krwiodawców PCK na boisku________________________

23 listopada drużyna HDK PCK z naszej szkoły zajęła II miejsce w Halowym Turnieju Siatkonogi Krwiodawców zorganizowanym na hali OSiR w Gorlicach. Drużyna występowała w składzie:Mateusz Czeluśniak, Dawid Nagoda, Sławek Ordyna, Dawid Trzyna.


NIKOTYNA SZKODZI UZALEZNIA ZABIJA..._____________

Pod takim hasłem 20 listopada 2003r w ramach obchodów dnia bez papierosa odbyła się w Zespole Szkól Technicznych sesja antynikotynowa dla młodzieży gimnazjalnej Powiatu Gorlickiego.


S T R E S ! ! !________________________________________

13 listopada w I LO w Gorlicach odbyła się sesja antystresowa.
Wzięli w niej udział uczniowie z klas ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Anna Laskoś, Weronika Bajorek, Lidia MorońMarceli Kosiba . W programie sesji były: dyskusja z pedagogiem, film i prelekcja. Trzeba dodać ze był dobry poczęstunek w postaci cukierków.
Anka i Weronika otrzymały wyrożnienia za przygotowane plakaty na temat "Walka ze stresem".


11 LISTOPADA________________________________________

W dniu Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami (p. B. Kosiba, p. M. Potempa i p. R. Warzecha) wzięła udział w uroczystościach z okazji 10 lecia "Kuriera Gorlickiego".
Uczniowie brali udział (jako jedna z trzech gorlickich szkół ponadgimnazjalnych, które odpowiedziały na apel redakcji gazety) w uroczystym pochodzie, oraz jako jedyni zaprezentowali się w oryginalnych strojach podczas prezentacji szkół na hali sportowej.


NAUCZYCIELE NA BASENIE !__________________________

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi profesorowie na II już zawodach pływackich zorganizowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 30 października w gorlickiej pływalni. Wprawdzie nie udało się obronić tytułu najlepszej sztafety z ubiegłego roku (II miejsce) ale pozostałe wyniki indywidualne zaskoczyły nawet samych nauczycieli.


Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych_________________

27 października już po raz piąty na całym świecie obchodzono jako Miedzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji nasza szkolna bibliotekarka pani Ewa Przesławska przygotowała wystawę "Ciekawostki o książkach i bibliotekach", oraz wygłosiła referat przez radiowęzeł pt: "Rola książki we wspólczesnym świecie".


O ZST w prasie ogólnopolskiej______________________________

W związku z rozstrzygniętym w czerwcu w Naszej Szkole I Powiatowym Konkursie na najlepszą pracę dyplomową wykonaną przez uczniów klas maturalnych, pojawił się obszerny artykuł w ogólnopolskim wydaniu "Wiadomości SIMP" (nr 6-7-8 czerwiec-sierpień).


CHRZEST PIERWSZAKÓW_______________________________

Zgodnie z coroczną tradycją 30 września w Naszej Szkole odbył się chrzest klas pierwszych. Była to szczególna uroczystość, bo połączona z wystawą prac I powiatowego konkursu na najlepszą pracę dyplomową branży mechanicznej oraz otwarciem nowej pracowni komputerowej i centrum multimedialnego w Zespole Szkół Technicznych.
Pierwszaki przygotowały krótką prezentację swojej klasy, a następnie reprezentanci zespołów klasowych wzięli udział w następujących konkurencjach-próbach: mleka, mądrosci, głosu i zręczności.
Po zaciętej walce zwyciężyła klasa I b TZ.
GRATULUJEMY NAJLEPSZYM KOTOM W SZKOLE !!!


STYPENDIUM DLA NAJLEPSZYCH__________________

Decyzją Radnych Powiatu Gorlickiego z przysługujących im diet, po uprzedniej konsultacji z Gronami Pedagogicznymi przyznano w roku szkolnym 2003/2004 stypendia dla uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce.
W Naszej Szkole stypendium to dostała Agnieszka Bienias uczennica klasy II b LO. Gratulujemy!!!


SZKOŁA W TERENIE_______________________________

Wrzesień upłynął nam w szkole pod hasłem wycieczek, rajdów i innych wyjazdów.
Klasy : I a ZSZ, I a TZ i II bTZ integrowały się na ogniskach klasowych, na dwudniowej wycieczce w Zakopanym była klasa IV bTZ, a jeden dzień w Krynicy spędziła klasa IV aTZ .
Reprezentacja naszej szkoły brała, jak co roku, udział w V Rajdzie im. Jana Pawła II .
Tradycją stały się już jesienne zajęcia Zielonej Szkoły w których wzięła udział klasa II b LO.


SZKOLNY OŚRODEK KARIERY______________________

Młody człowieku !
Czy myślałeś o tym, co zrobisz po ukończeniu szkoły ?
Czy masz jakies plany ?
Czy wiesz jakie są twoje kompetencje i co robić, aby je rozwijać ?

Na te i inne pytania możesz uzyskać fachowe informacje w Szkolnym Ośrodku Kariery,
który rozpoczyna swoją działalność w tym roku szkolnym w ZST.

Nasza szkoła wygrała grant na tworzenie Szkolnych Ośrodków Kariery w ramach Programu Aktywizacji Zawodowej Absolwentów "PIERWSZA PRACA" Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.


Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012Copyright © 2006 by Rafał Warzecha