This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2004/2005


ZAKOŃCZENIE ROKU ______________________________

Kolejny rok szkolny, rok Nowej Matury, mamy za sobą teraz przed nami W A K A C J E !!!


III GIMNAZJADA MAŁEGO POLA W PIŁCE NOŻNEJ___

Już po raz trzeci odbyła się Gimnazjada Małego Pola w piłce nożnej chłopców rocznik 1989- 90. Rozgrywki przeprowadzono na boisku naszej szkoły w dniu 15 czerwca 2005 r.


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW I NAGRODY SIMP___

Do tradycji naszej szkoly weszło już na dobre że wraz z pożegnaniem maturzystów odbywa się wręczenie nagród w konkursie SIMP.


MAMY GRANT !!!_________________________________

Zrealizowany przez uczniów naszej szkoły projekt autorstwa p. Beaty Kosiba i p. Rafała Warzechy pt."Cmentarze bitwy pod Gorlicami 1915r. - prezentacja komputerowa, strona internetowa", opracowany w ramach akcji Akademii Szkoly z Klasą, znalazł się w gronie 10 najlepszych prac z całej Polski i otrzymał dofinansowanie na dalszą jego realizację.<<Więcej>>


DZIEŃ SPORTU _________________________________

1 czerwca, już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim Sportowym Turnieju Miast i Gmin.


I MAŁOPOLSKI REDYK STERMAKÓW_________

Uczniowie naszej szkoły pod wodzą prof. Jerzego Rubicza wywalczyła 3 miejsce na I Małopolskim Redyku Stermaków czyli turystycznym rajdzie górskim pod Durbaszką


STYPENDIA EFS____________________________________

26 uczniów naszej szkoły otrzymuje stypendia z programu "Wspieranie rozwoju edukacyjnego mlodziezy wiejskiej" w ramach dzialania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".


Konkurs PCK_________________________________________

Uczniowie naszej szkoły: Michał Żerański,Małgorzata Kuczek, Jolanta Słomka i Ewelina Sromek przeszli do II etapu konkursu Wiedzy o Miedzynarodowym Prawie Humanitarnym.
Gratulujemy!


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY_____________________________

W piątek, 15 kwietnia, po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów z miasta i powiatu gorlickiego. W tym roku Dzień Otwarty Szkoły związany był z 650-leciem powstania Gorlic. Gimnazjaliści odwiedzający szkołę mogli obejrzeć prezentacje dotyczące najważniejszych postaci z życia miasta na przestrzeni wieków.


TURNIEJ MOTORYZACYJNY____________________________

W dniu 13.IV.2005 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach w składzie: Brach Damian, Rutyna Marcin i Zastępa Mariusz.


PRACA, KARIERA, EDUKACJA_________________________

Pod takim hasłem młodzież klas maturalnych brała udział w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej w dniach 18. 02.-12. 04. 05r. Zajęcia prowadzone były przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej przy OHP z Nowego Sącza.Więcej.


JAN PAWEŁ II
   (1920-2005)

Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada.
(Ps1,1-3)


I Mistrzostwa Gorlic Szkół Średnich w Gimnastyce Chłopców____

W środę 23 marca w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Gorlic Szkół Średnich w Gimnastyce Sportowej Chłopców. Zwyciężyła drużyna ZST w składzie: Marcin Grzeszczuk, Łukasz Wacławik.


Dni Otwarte Uczelni Wyższych___________________________

18 marca 2005 roku Szkolny Ośrodek Kariery wspólnie z zainteresowanymi uczniami klas maturalnych zorganizował wyjazd do Krakowa na Dni Otwarte Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Rolniczej.


VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych_____________________

W dniu 18 lutego 2005 roku Szkolny Ośrodek Kariery wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizował wyjazd na VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych - imprezę o charakterze informacyjno promocyjnym przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych.Więcej.


"PRZYJAZNE REGIONY W SERCU EUROPY"________

Młodzież po raz kolejny brała udział w konkursie Wiedzy o Małopolsce,Kraju Związkowym Turyngia, Kraju Preszowskim, Kraju Żylińskim. Trzy osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbył się 24. 02. 2005r. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I b LO Sylwia Przeklasa i Piotr Warzecha oraz uczeń z klasy II c TZ Mateusz Janusz.


SNOWBOARD_____________________________________

W zorganizowanych 11 lutego w Małastowie I zawodach snowboardowych w konkurencji slalom I miejsce w swojej kategorii wiekowej i 3 w kategorii OPEN zajął Arkadiusz Wilczyński uczeń klasy II a T.


ZIMOWE SZALEŃSTWA _____________________________

Zima nadal nie odpuszcza. Działają wszystkie wyciagi na Magurze Małastowskiej i w Małastowie. Zaliczyliśmy już jeden szkolny wyjazd narciarsko-snowboardowy. Było bardzo zimno, ale jazda COOL!!!


Świeta w ZST___________________

W ostatnim tygodniu przed świętami młodzież przygotowała dla pracowników szkoły uroczyste Jasełka. Zaraz po nich odbyła się uroczysta wigilia. Kilka klas również w tym przedświątecznym okresie zorganizowało sobie spotkania opłatkowe we własnym gronie.
Dnia 22 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Jury w składzie: dyrektor ZST mgr R. Stępień, mgr R. Rybczyk, pani E. Kumorkiewicz przyznało pierwsze miejsce klasie III a LO, drugie miejsce klasie II a LO oraz trzecie miejsce klasie III b LO. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody w postaci dofinansowania do wiosennych wycieczek klasowych.


"Przedświąteczny dar serca"____________

Tradycyjnie jak co roku Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi działający w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach zorganizował 17 grudnia akcję honorowego oddania krwi. Akcja została przeprowadzona pod hasłem "Przedświąteczny dar serca".


"Sport rzeźbi umysł"______________________________________

W dniu 15 grudnia 15 osobowa grupa naszej młodzieży wraz z nauczycielem WF wzięła czynny udział w międzyszkolnej debacie pod hasłem "Sport rzeźbi umysł", która odbyła się w budynku Szkoły Muzycznej w Gorlicach.


Podziękowania dla Honorowych Krwiodawców________

Klub HDK przy naszej szkole dostał dyplom z podziękowaniami za ofiarowaną w darze krew.


Disco andrzejkowe i "Mikołajki"__________________________

Po raz kolejny i w tym roku 25 listopada Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole zabawę andrzejkową, podczas której zbierano zabawki i słodycze dla dzieci z porażeniem mózgowym z Domu Rehabilitacyjno - Opiekuńczego w Gorlicach. Na zakup prezentów mikołajkowych została także przeznaczona znaczna część dochodu z andrzejkowej dyskoteki. Dary były gromadzone przez 2 tygodnie poprzedzające "Mikołajki".


POWIATOWA SESJA ANTYALKOHOLOWA____________

W dniu 25 listopada w murach naszej szkoły odbyła się
POWIATOWA SESJA ANTYALKOHOLOWA.


E-projekt AKADEMII SZKOŁY Z KLASĄ__________________

Przysłany do akceptacji projekt autorstwa p. Beaty Kosiba i p. Rafała Warzechy pt."Cmentarze bitwy pod Gorlicami 1915r. - prezentacja komputerowa, strona internetowa" został zaakceptowany przez Komisję Akademii i zdobył dofinansowanie - Mały grant na jego realizację.


NASI STYPENDYŚCI ____________________________________

W roku szkolnym 2004/2005 dwoje uczniów naszej szkoły: Małgorzata Kuczek z II a LO oraz Krzysztof Połeć będzie dostawało Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
GRATULUJEMY !


SZKOŁA Z KLASĄ ______________________________________

Pod koniec października dotarły wreszcie do naszej szkoły oczekiwane certyfikaty Szkoły Z Klasą. Przez cały ubiegły rok szkolny wspólnie pracowaliśmy by zdobyć te zaszczytne wyróżnienia. Obecnie posiadamy certyfikat Szkoły z Klasą dla III LO w ZST i Technikum nr 4 ZST.


ŚWIĘTO NAUCZYCIELI________________________________

12 października 2004 roku społeczność naszej szkoły uczciła Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież przygotowała krótki program artystyczny.


CHRZEST PIERWSZAKÓW_____________________________

Po raz kolejny, jak co roku, odbył się w dniu 7 października w naszej szkole chrzest klas pierwszych.


SZLACHETNE ZDROWIE..._____________________________

W dniu 6 października 2004r odbyła się w naszej szkole międzyszkolna sesja poświęcona profilaktyce raka piersi w ramach realizacji programu : "Różowa wstążeczka".


VI RAJD JANA PAWŁA II_____________________________

Młodzież z naszej szkoły, pod kierownictwem prof. Jerzego Rubicza, prof. Piotra Słomińskiego i prof. Andrzeja Kopczy, tradycyjnie już wzięła udział w VI RAJDZIE JANA PAWŁA II wybierając trzydniową trasę prowadzącą z Nowego Żmigrodu przez Kotań, Gładyszów do Hańczowej.


65 rocznica agresji sowieckiej _____________________________

Dnia 17 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach 65 rocznicy agresji ZSRR na Polskę w 1939r.


IV Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej__________

Trzecie miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zajął Michał Żerański uczeń kl II a LO (opiekun mgr inż. Marzena Tenerowicz).


ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY__________________

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005.
Rok ten zaczyna się bardzo dobrze. Szkoła nasza jako jedyna ponadgimnazjalna w Małopolsce uzyskała prestiżowy certyfikat "Szkoła Wyróżniona za wychowanie".
Na sali gimnastycznej została wreszcie zamontowana długo oczekiwana ścianka wspinaczkowa. Jest to pierwszy i na razie jedyny tego typu obiekt w Gorlicach!


Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012Copyright © 2006 by Rafał Warzecha