Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2004/2005


ZAKOŃCZENIE ROKU ______________________________

Kolejny rok szkolny, rok Nowej Matury, mamy za sobą teraz przed nami W A K A C J E !!!


III GIMNAZJADA MAŁEGO POLA W PIŁCE NOŻNEJ___

Już po raz trzeci odbyła się Gimnazjada Małego Pola w piłce nożnej chłopców rocznik 1989- 90. Rozgrywki przeprowadzono na boisku naszej szkoły w dniu 15 czerwca 2005 r.


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW I NAGRODY SIMP___

Do tradycji naszej szkoly weszło już na dobre że wraz z pożegnaniem maturzystów odbywa się wręczenie nagród w konkursie SIMP.


MAMY GRANT !!!_________________________________

Zrealizowany przez uczniów naszej szkoły projekt autorstwa p. Beaty Kosiba i p. Rafała Warzechy pt."Cmentarze bitwy pod Gorlicami 1915r. - prezentacja komputerowa, strona internetowa", opracowany w ramach akcji Akademii Szkoly z Klasą, znalazł się w gronie 10 najlepszych prac z całej Polski i otrzymał dofinansowanie na dalszą jego realizację.<<Więcej>>


DZIEŃ SPORTU _________________________________

1 czerwca, już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim Sportowym Turnieju Miast i Gmin.


I MAŁOPOLSKI REDYK STERMAKÓW_________

Uczniowie naszej szkoły pod wodzą prof. Jerzego Rubicza wywalczyła 3 miejsce na I Małopolskim Redyku Stermaków czyli turystycznym rajdzie górskim pod Durbaszką


STYPENDIA EFS____________________________________

26 uczniów naszej szkoły otrzymuje stypendia z programu "Wspieranie rozwoju edukacyjnego mlodziezy wiejskiej" w ramach dzialania 2.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".


Konkurs PCK_________________________________________

Uczniowie naszej szkoły: Michał Żerański,Małgorzata Kuczek, Jolanta Słomka i Ewelina Sromek przeszli do II etapu konkursu Wiedzy o Miedzynarodowym Prawie Humanitarnym.
Gratulujemy!


DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY_____________________________

W piątek, 15 kwietnia, po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla gimnazjalistów z miasta i powiatu gorlickiego. W tym roku Dzień Otwarty Szkoły związany był z 650-leciem powstania Gorlic. Gimnazjaliści odwiedzający szkołę mogli obejrzeć prezentacje dotyczące najważniejszych postaci z życia miasta na przestrzeni wieków.


TURNIEJ MOTORYZACYJNY____________________________

W dniu 13.IV.2005 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach w składzie: Brach Damian, Rutyna Marcin i Zastępa Mariusz.


PRACA, KARIERA, EDUKACJA_________________________

Pod takim hasłem młodzież klas maturalnych brała udział w warsztatach z zakresu orientacji zawodowej w dniach 18. 02.-12. 04. 05r. Zajęcia prowadzone były przez Mobilne Centrum Informacji Zawodowej przy OHP z Nowego Sącza.Więcej.


JAN PAWEŁ II
   (1920-2005)

Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,
które wydaje owoc w swoim czasie,
a liście jego nie więdną:
co uczyni, pomyślnie wypada.
(Ps1,1-3)


I Mistrzostwa Gorlic Szkół Średnich w Gimnastyce Chłopców____

W środę 23 marca w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Gorlic Szkół Średnich w Gimnastyce Sportowej Chłopców. Zwyciężyła drużyna ZST w składzie: Marcin Grzeszczuk, Łukasz Wacławik.


Dni Otwarte Uczelni Wyższych___________________________

18 marca 2005 roku Szkolny Ośrodek Kariery wspólnie z zainteresowanymi uczniami klas maturalnych zorganizował wyjazd do Krakowa na Dni Otwarte Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Rolniczej.


VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych_____________________

W dniu 18 lutego 2005 roku Szkolny Ośrodek Kariery wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizował wyjazd na VII Sądeckie Targi Uczelni Wyższych - imprezę o charakterze informacyjno promocyjnym przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych.Więcej.


"PRZYJAZNE REGIONY W SERCU EUROPY"________

Młodzież po raz kolejny brała udział w konkursie Wiedzy o Małopolsce,Kraju Związkowym Turyngia, Kraju Preszowskim, Kraju Żylińskim. Trzy osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbył się 24. 02. 2005r. W etapie powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy I b LO Sylwia Przeklasa i Piotr Warzecha oraz uczeń z klasy II c TZ Mateusz Janusz.


SNOWBOARD_____________________________________

W zorganizowanych 11 lutego w Małastowie I zawodach snowboardowych w konkurencji slalom I miejsce w swojej kategorii wiekowej i 3 w kategorii OPEN zajął Arkadiusz Wilczyński uczeń klasy II a T.


ZIMOWE SZALEŃSTWA _____________________________

Zima nadal nie odpuszcza. Działają wszystkie wyciagi na Magurze Małastowskiej i w Małastowie. Zaliczyliśmy już jeden szkolny wyjazd narciarsko-snowboardowy. Było bardzo zimno, ale jazda COOL!!!


Świeta w ZST___________________

W ostatnim tygodniu przed świętami młodzież przygotowała dla pracowników szkoły uroczyste Jasełka. Zaraz po nich odbyła się uroczysta wigilia. Kilka klas również w tym przedświątecznym okresie zorganizowało sobie spotkania opłatkowe we własnym gronie.
Dnia 22 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Jury w składzie: dyrektor ZST mgr R. Stępień, mgr R. Rybczyk, pani E. Kumorkiewicz przyznało pierwsze miejsce klasie III a LO, drugie miejsce klasie II a LO oraz trzecie miejsce klasie III b LO. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody w postaci dofinansowania do wiosennych wycieczek klasowych.


"Przedświąteczny dar serca"____________

Tradycyjnie jak co roku Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi działający w Zespole Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach zorganizował 17 grudnia akcję honorowego oddania krwi. Akcja została przeprowadzona pod hasłem "Przedświąteczny dar serca".


"Sport rzeźbi umysł"______________________________________

W dniu 15 grudnia 15 osobowa grupa naszej młodzieży wraz z nauczycielem WF wzięła czynny udział w międzyszkolnej debacie pod hasłem "Sport rzeźbi umysł", która odbyła się w budynku Szkoły Muzycznej w Gorlicach.


Podziękowania dla Honorowych Krwiodawców________

Klub HDK przy naszej szkole dostał dyplom z podziękowaniami za ofiarowaną w darze krew.


Disco andrzejkowe i "Mikołajki"__________________________

Po raz kolejny i w tym roku 25 listopada Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole zabawę andrzejkową, podczas której zbierano zabawki i słodycze dla dzieci z porażeniem mózgowym z Domu Rehabilitacyjno - Opiekuńczego w Gorlicach. Na zakup prezentów mikołajkowych została także przeznaczona znaczna część dochodu z andrzejkowej dyskoteki. Dary były gromadzone przez 2 tygodnie poprzedzające "Mikołajki".


POWIATOWA SESJA ANTYALKOHOLOWA____________

W dniu 25 listopada w murach naszej szkoły odbyła się
POWIATOWA SESJA ANTYALKOHOLOWA.


E-projekt AKADEMII SZKOŁY Z KLASĄ__________________

Przysłany do akceptacji projekt autorstwa p. Beaty Kosiba i p. Rafała Warzechy pt."Cmentarze bitwy pod Gorlicami 1915r. - prezentacja komputerowa, strona internetowa" został zaakceptowany przez Komisję Akademii i zdobył dofinansowanie - Mały grant na jego realizację.


NASI STYPENDYŚCI ____________________________________

W roku szkolnym 2004/2005 dwoje uczniów naszej szkoły: Małgorzata Kuczek z II a LO oraz Krzysztof Połeć będzie dostawało Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
GRATULUJEMY !


SZKOŁA Z KLASĄ ______________________________________

Pod koniec października dotarły wreszcie do naszej szkoły oczekiwane certyfikaty Szkoły Z Klasą. Przez cały ubiegły rok szkolny wspólnie pracowaliśmy by zdobyć te zaszczytne wyróżnienia. Obecnie posiadamy certyfikat Szkoły z Klasą dla III LO w ZST i Technikum nr 4 ZST.


ŚWIĘTO NAUCZYCIELI________________________________

12 października 2004 roku społeczność naszej szkoły uczciła Święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież przygotowała krótki program artystyczny.


CHRZEST PIERWSZAKÓW_____________________________

Po raz kolejny, jak co roku, odbył się w dniu 7 października w naszej szkole chrzest klas pierwszych.


SZLACHETNE ZDROWIE..._____________________________

W dniu 6 października 2004r odbyła się w naszej szkole międzyszkolna sesja poświęcona profilaktyce raka piersi w ramach realizacji programu : "Różowa wstążeczka".


VI RAJD JANA PAWŁA II_____________________________

Młodzież z naszej szkoły, pod kierownictwem prof. Jerzego Rubicza, prof. Piotra Słomińskiego i prof. Andrzeja Kopczy, tradycyjnie już wzięła udział w VI RAJDZIE JANA PAWŁA II wybierając trzydniową trasę prowadzącą z Nowego Żmigrodu przez Kotań, Gładyszów do Hańczowej.


65 rocznica agresji sowieckiej _____________________________

Dnia 17 września młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach 65 rocznicy agresji ZSRR na Polskę w 1939r.


IV Międzynarodowy Konkurs Grafiki Komputerowej__________

Trzecie miejsce w IV Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zajął Michał Żerański uczeń kl II a LO (opiekun mgr inż. Marzena Tenerowicz).


ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY__________________

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2004/2005.
Rok ten zaczyna się bardzo dobrze. Szkoła nasza jako jedyna ponadgimnazjalna w Małopolsce uzyskała prestiżowy certyfikat "Szkoła Wyróżniona za wychowanie".
Na sali gimnastycznej została wreszcie zamontowana długo oczekiwana ścianka wspinaczkowa. Jest to pierwszy i na razie jedyny tego typu obiekt w Gorlicach!


Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012Copyright © 2006 by Rafał Warzecha