This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2010/2011


Zakończenie roku______

22 czerwca na korytarzu pierwszego piętra odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.
Teraz przed nami WAKACJEEEEEEEE..........!!!!!
Fotorelacja   


Podsumowanie projektu___

17 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach odbyła się uroczysta konferencja podsumowująca realizację projektu "Perspektywa - nowa jakość kształcenia zawodowego w powiecie gorlickim". Z naszej szkoły uczestniczyła w niej 8 osobowa delegacja na czele z p. Dyrektor Renatą Stępień i szkolnym Liderem Projektu p. Rafałem Warzechą.
Fotorelacja     Podsumowanie projektu w naszej szkole   Ostatnie wręczane certyfikaty


Patronat Honorowy nad uroczystością 50- lecia szkoly___

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że patronat honorowy nad obchodami jubileuszu 50-lecia powstania Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola objęli: Minister Edukacji Narodowej - Katarzyna Hall, Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski oraz Starosta Gorlicki - Mirosław Wędrychowicz.


Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012___

Zamieszczamy w tym miejscu szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012.
Wersja .doc       Wersja .pdf


Pokaz w Nowym Sączu___

3 kwietnia uczennice kl I c T wzięły udział w pokazach profesjonalnego makijażu oraz fryzjerstwa artystycznego w Sądeckim Centrum Handlowego "Głąbkowice" Dziewczęta miały okazję okazję obejrzeć jak powstają profesjonalne makijaże oraz niepowtarzalne fryzury. Ponadto dwie uczennice Milena Sasak oraz Aneta Janas zdecydowały się na czynny udział w pokazach użyczając swoich twarzy i włosów do zabiegów fryzjersko-kosmetycznych
Fotorelacja


Konkurs grafiki komputerowej___

Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wzieli udział w kolejnej juz XI edycji "Międzynarodowego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej" organizowanego przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, Spojeną Skolę Juraja Henischa w Bardejove, Mestsky Urad w Bardejove oraz Polsko - Slovensky Dom w Bardejove.Tematem przewodnim w tym roku był temat: Science Fiction - "Magiczny świat roślin i zwierząt" z którym zmagali się uczniowie z Polski, Słowacji, Czech oraz Niemiec. Uczeń klasy 2bT Jakub Augustyn zdobył w tym konkursie III miejsce. Inni uczniowie z naszej szkoły, których prace można zobaczyć wystawie pokonkursowej to: Witold Obrzut, Tomasz Kotowicz, Patryk Augustyn, Dominik Ryba oraz Daniel Rodzinka wszyscy z klasy 1bT - Gratulacje!! Wernisaż wystawy odbył się 7 czerwca 2011 r. w Domu Polsko - Słowackim w Gorlicach.
Fotorelacja


Rekrutacja na rok szkolny 2011/2012


Współpraca z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową_____

W dniu 26 maja 2011 r. Pani Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - Renata Stępień podpisała umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu.
Więcej


Planowanie kariery zawodowej_____

W dniu 19 maja 2011 roku uczniowie klasy IIIbT pod opieką Małgorzaty Jasińskiej i Doroty Zimowskiej wzięli udział w spotkaniu, które miało na celu uświadomienie uczniom i absolwentom szkół średnich wagi trafności wyboru przyszłościowych kierunków studiów.
Więcej


Międzyszkolny Turniej Mówienia Po Angielsku_____

W dniu 27 maja odbył się w Naszej Szkole Trzeci Międzyszkolny Turniej Mówienia Po Angielsku.
SzczegółyDzień Sportu_____

Po raz pierwszy od kilku lat w słonecznej majowej aurze w piątek 27 udało się nam przeprowadzić tradycyjny Dzień Sportu zorganizowany w Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Było jak zwykle sporo przeróżnych konkurencji indywidualnych i kilka drużynowych. Prezentujemy na razie fotorelację, wyniki są jeszcze przetwarzane i zamieścimy je wkrótce. Wiemy już kto zwyciążył w ogólnej klasyfikacji na najaktywniejszą klasę.
Fotorelacja     Klasyfikacja najaktywniejszych klas


Lekkoatletyka na stadionie OSiR ___

W rozegranych 20 maja, na gorlickim stadionie OSiR, Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu, na szczególne wyróżnienie zasługują dwaj uczniowie: Paweł Kudłaty - I miejsce w biegu na 1500m oraz Sebastian Krawczyk - II miejsce w rzucie oszczepem. Naszym mistrzom i wszystkim pozostałym zawodnikom gratulujemy udanych startów.

50 - lecie szkoły ___

Cały czas trwają, już od poczatku roku szkolnego, przygotowania do uroczystości 50- lecia szkoły, które zaplanowano na październik  2011 roku. Z dnia na dzień rozrasta się galeria archiwalnych zdjęć w internecie. Z tej okazji również uczniowie Piotr i Dominik Ryba z klas I i IV T zrealizowali film o szkole. Film    Strona 50-lecia


100 procent frekwencji___

Uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola prezentują różnorodne umiejętności i talenty.
Wojtek Górniak – obecnie zdaje maturę .
Dał się poznać nie tylko jako świetny informatyk....


Pożegnanie maturzystów i wręczenie certyfikatów SEP ___

29 kwietnia hucznie pożegnaliśmy uczniów klasy IV T. Teraz przed nimi trudny sprawdzian - MATURA.
Na tej samej uroczystosci p. Dyrektor Renata Stepień wręczyła również pierwsze certyfikaty potwierdzające uprawnienia energetyczne SEP uzyskane przez 12 uczniów po ukończeniu kursu zorganizowanego w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Maturzyści    Certyfikaty SEP


1 maja w Rzymie odbyła się beatyfikacja Jana Pawła II

DZIĘKUJMY BOGU , ŻE GO UŚWIĘCIŁ

"Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.""Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

                Jan Paweł II

Turniej Wiedzy Motoryzacyjnej_____

28 kwietnia po raz kolejny nasza szkoła stala się areną zmagań drużyn biorących udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej. Jak w roku ubiegłym tak i teraz zwyciężyła nasza drużyna wyprzedzajac ekipę z ZSnr1 w Gorlicach i drugą naszą szkolną reprezentację. Obie drużyny z ZST przygotował p. Jerzy Kuczek.
Fotorelacja


Z Ekologią na Ty w Bobowej_______

15 kwietnia nasi przedstawiciele wzięli udział w X Powiatowej Sesji Ekologicznej pod hasłem: "Od ekologii do medycyny i farmacji" na której wysłuchali m. in. ciekawego wykładu lekarza.
W tym samym dniu został rozstrzygnięty III Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej, w którym brali udział uczniowie Lisowicz Sławomir i Drąg Łukasz z klasy II b T. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.
Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Od ekologii do medycyny i farmacji", w którym wystartowali: Sławomir Lisowicz, Łukasz Drąg, Tomasz Czochór i Julita Rak.


Bilard w szkole_____

Od niedawna w szkole pojawił się, dzieki zabiegom pana Wojciecha Czamary, stół do bilarda. Odbywają się na nim już pierwsze treningi.
Kilka fotek


Spotkanie z MONAR-em_____

12 kwietnia na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikiem MONAR-u panem Maciejem Jurczakiem. Temat wykładu brzmiał: "Wpływ dopalaczy i narkotyków na organizm człowieka"
Kilka fotek


Biegi przełajowe _____

Bardzo dobre wyniki naszych uczniów w Indywidualnych Powiatowych Biegach Przełajowych. W kategorii klas II nasz zawodnik Paweł Kudłaty przegrał tylko z ututułowanym na arenie ogólnopolskiej zawodnikiem z ZSZ w Gorlicach. Reszta naszych uczniów zajmowała równie wysokie miejsca.
Kilka fotek


Z prac nad projektem w ramach programu Leonardo da Vinci _____

Prezentujemy 4 filmowe relacje z czwartej wizyty roboczej Programu Leonardo da Vinci w Turcji w dniach 21 do 28 marca 2011.
Relacja 1    Relacja 2   Relacja 3   Relacja 4


Na sportowo_____

28 marca o 16 rozegrany został na sztucznej murawie OSiR-u mecz towarzyski uczniów klasy IV T (grupa informatyków) oraz nauczycieli.
Fotorelacja


Sukcesów sportowych ciag dalszy___

W powiatowych zawodach w piłkę reczną mężczyzn, drużyna z naszej szkoły zajęła DRUGIE miejsce. To kolejny w tym roku wspaniały wynik naszych reprezentantów w grach zespołowych. Drużyną opiekował się p. Andrzej Kopcza.


DZIEŃ OTWARTY ___

10 marca szkoła prezentowała się gimnazjalistom. Można było pozwiedzać mury szkoły, a także zapoznać się z naszą ofertą zaprezentowaną na hali OSiR-u w ramach Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych. <<W szkole>>    <<Na hali>>


Z życia pracowni elektrycznej i elektronicznej ___

Bez elektrycznych źródeł światła trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie i życie codzienne ludzi w dzisiejszych czasach. Stosowane obecnie do oświetlenia....(ciąg dalszy tekstu)


Sukces sportowy ___

Dziewczęta również dołożyły się do sukcesów w piłce halowej zajmując TRZECIE miejsce w rywalizacji powiatowej!!!

W powiatowych zawodach w piłkę halową mężczyzn, drużyna z naszej szkoły zajęła wreszcie upragnione PIERWSZE miejsce. Gratulujemy obu ekipom poprowadzonym przez p. Andrzeja Kopczę.


Konkurs recytatorski ___

W dniu 22 lutego 2011r Gabriela Nowak (IIcT) otrzymała wyróżnienie w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię". Uczennica pod kierunkiem R. Podobińskiej przygotowała i zaprezentowała wiersz M. Czuchnowskiego "Szeptem".
Gratulujemy !


Sesja w Kromerze ___

18 lutego 2011 r. uczennice klasy IcT Milena Sasak, Barbara Skaba, Julita Rak pod opieką p. R. Podobińskiej reprezentowały ZST podczas sesji "narkotyki i dopalacze" w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach. Wymieniona sesja posłużyła przeprowadzeniu konkursu na najciekawszy plakat związany z podejmowaną tematyką, w którym to Milena Sasak zajęła III miejsce, a Julita Rak otrzymała wyróżnienie.


Talenty aktorskie ___

15 lutego 2011r. szkolny zespół teatralny "Barbers" w składzie; Gabriela Nowak (IIcT), Karolina Gryzło (IIcT), Natalia Mastaj (IIcT), Mirela Hajduk (IcT), Artur Obrzut (IcT), Sylwia Pianowska (IcT), Joanna Szczerba (IcT), Dominika Waz (IcT), został nagrodzony wyróżnieniem w XI Powiatowym Konkursie Teatralnym im. Jana Pawła II. Uczniowie ZST pod opieką p. R.Podobińskiej przygotowali i zaprezentowali "Dziady" część II Adama Mickiewicza, sztukę głęboką w wymowie moralnej i skłaniającej do refleksji egzystencjalnej. Udział w konkursie posłużył młodzieży w rozwinięciu umiejętności teatralnych oraz przybliżył uczniom piękno twórczości Adama Mickiewicza.


Kolejny projekt Comenius w naszej szkole ___

W dniach od 23.01.2011 do 27.01.2011 miał miejsce wyjazd dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, Wioletty Stabach- Wójcik oraz Marka Potempy, do szkoły Mustafa Kemal Vocational Health School w stolicy Turcji-Ankarze, w ramach wizyty przygotowawczej projektu Comenius (Uczenie się przez całe życie). Więcej


Konkurs Jubileuszowy ___

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Jubileuszowym z okazji 50-lecia istnienia naszej szkoły. Szczegóły konkursu


WOŚP ___

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011 r.) tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. zagraliśmy dla urologii i nefrologii dziecięcej.
A u nas w Gorlicach oprócz szeregu różnych imprez o godz. 20:00 na boisku sportowym przy naszej szkole ŚWIATEŁKO DO NIEBA czyli pokaz sztycznych ogni. Więcej na gorlice24.pl

Honorowi Dawcy Krwi wyróżnieni ___

W czasie obchodów Gorlickich Dni Honorowego Krwiodawstwa nasz szkolny klub HDK został wyróżniony i odznaczony za swoją aktywną działalność. Więcej


"Mam talent" ___

15 grudnia odbyła się szkolna edycja konkursu pod hasłem "Mam talent". <<Fotorelacja>>   <<Szczegóły>>Piłka siatkowa ___

Grudzień obfitował w emocje siatkarskie. Najpierw 2.12 chłopcy walcząc bardzo zacięcie w Mistrzostwach Powiatu zajęli 8 miejsce, a 8 grudnia dziewczęta po bardzo emocjonujących pojedynkach wywalczyły 5 miejsce. Należy podkreślić że team dziewczęcy o mały włos nie dostał się do "małego finału" (walki o 3 miejsce) przegrywając tylko kilkoma punktami z drużyną "Ekonomika". Skład drużyny dziewcząt


Tenis stołowy ___

9 listopada na zorganizowanych w sali gimnastycznej GCK w Gorlicach powiatowych mistrzostwach w tenisa stołowego nasi zawodnicy zajęli 3 (Damian Woźniak z III b T), 4 (Arkadiusz Trajdos z IV T) oraz 5 (Marzena Lisowicz z III b T) miejsce. Gratulacje!


Zespół samoksztalceniowy nauczycieli bibliotekarzy ___

W środę 27 października 2010 roku w naszej szkole w bibliotece szkolnej odbył się zespół samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy z powiatu gorlickiego. Więcej


WYKAZ PODRĘCZNIKÓW ______

W załączniku prezentujemy podręczniki i programy, jakie obowiązują w roku szkolnym 2010/2011  Wykaz


Wizyta w Lublinie ___

W dniu 24 października na zaproszenie Rektora i Kanclerza Założyciela Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie przedstawiciele naszej szkoły w osobach Pani Dyrektor Renaty Stępień i Małgorzaty Kukuły - Jasińskiej wzięły udział w uroczystościach Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011 i jubileuszu 10-lecia uczelni. Więcej    Fotorelacja


Ogólnopolski Tydzień Kariery ___

Rozpędź swój pociąg do kariery! Pod takim hasłem zakończył się organizowany w Naszej Szkole Ogólnopolski Tydzień Kariery w dniach 18-24 października 2010 r. Po raz drugi przyłączyliśmy się do inicjatywy "pospolite ruszenie" na rzecz planowania kariery. Więcej


Dzień Edukacji Narodowej ___

14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. O godz. 9 odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami, a o 10 na uroczystej akademii po przekazaniu życzeń gronu pedagogicznemu, p. dyr. Renata Stepień wręczyła nagrody dla wyróżniajacych się nauczycieli, a na zakończenie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny. Fotorelacja


Projekty w ramach działania 9.2 POKL _______

12.10.2010 zakończyła się rekrutacja w nowym projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" na rok szkolny 2010/2011. Szczegóły


Rajd im. K. Pułaskiego_______

6 października 19 osobowa ekipa uczniów pod wodzą p. Wiesława Steca i p. Wojtka Czamary zdobywała turystyczne szlaki, biorąc udział w dorocznym Rajdzie im. Kazimierza Pułaskiego. Fotorelacja


Targi Obrabiarek, Narzedzi i Technologii Obrobki EXPO SILESIA ___

W dniu 1.10 uczniowie klasy II a T wraz z opiekunami: p. Jerzym Bubakiem i p. Wiesławem Stecem zwiedzali odbywające się w Sosnowcu Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki EXPO SILESIA. Swe produkty prezentowało 167 wystawców z 28 krajów. Podczas targów można było zobaczyć w ruchu przeszło 180 maszyn. Uczniowie zapoznali się z szerokim asortymentem najnowszych narzędzi i urządzeń. Po zwiedzaniu targów młodzież brała udział również w seansie w Planetarium Śląskim w Chorzowie. Fotorelacja


Z prac nad projektem w ramach programu Leonardo da Vinci ___

W ostatnim tygodniu września odbyło się trzecie spotkanie robocze nauczycieli i uczniów szkół partnerskich w ramach programu, tym razem w Słowenii. Fotorelacja Relacja


VI Memoriał im. K. Świerzowskiego___

W tym roku ze względu na zniszczenie popowodziowe na stadionie OSiR-u, VI Lekkoatletyczny Memoriał im. K. Świerzowskiego odbył się w Trzcinicy. Wybraliśmy się tam ze skromną, ale jak się okazało mocną 6 osobową ekipą. Pierwsze miejsca zajęli uczniowie Kosiba Jakub w skoku wzwyż (192cm) oraz Sebastian Krawczyk w rzucie oszczepem obaj z klasy I b T. Na podium znalazł się również Sylwester Ćwiklik z II bT (skok wzwyż 3 miejsce) oraz Marek Zawisza z I b T (rzut dyskiem 3 miejsce). Paweł Kudłaty, z klasy II a ZSZ, w biegu na 1500 m. zajął wprawdzie 8 miejsce, ale rywalizował z najlepszymi biegaczami w Polsce i uzyskał bardzo dobry czas.
Kilka fotek

Projekty w ramach działania 9.2 POKL _______

29.09.2010 ruszyła rekrutacja w nowym projekcie "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce".


Projekty w ramach działania 9.2 POKL _______

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła bierze udział aż w dwóch projektach majacych na celu wzmocnienie kształcenia zawodowego. Ten rok jest ostatnim rokiem projektu "Perspektywa - nowa jakość kształcenia zawodowego uczniów w powiecie gorlickim" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego oraz pierwszym projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" realizowanego w ramach działania 9.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki..
<<Więcej o pojekcie "Perspektywa..." >>        <<Więcej o pojekcie "Modernizacja..." >>


Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2010_______

Tradycją naszej szkoły stał się coroczny udział młodzieży w Salonie Maturzystów Perspektywy 2010. I tak było w tym roku . W dniu 7. 09. 2010r. grupa 17 maturzystów z klasy IVT wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2010.
<<Więcej>>


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 _______

Już po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy od udziału w mszy św., potem było krótkie powitanie przez p. dyrektor Renatę Stępień na korytarzu pierwszego piętra i spotkania w klasach z wychowawcami.
Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012

stat4uCopyright © 2006 by Rafał Warzecha