This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Logo ZST

O szkole

 - Aktualności 

Aktualności
ROK SZKOLNY 2011/2012

Zakończenie roku szkolnego 2011/12___

29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/12. Były podziękowania, wręczenia nagród, certyfikatów, świadectw z wyróżnieniem, a na koniec uroczystej akademii, krótka część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. Potem już tylko rozdanie świadectw w klasie i WAKACJEEEEEEEE !!!!!
Fotorelacja


Certyfikaty w projekcie___

29 czerwca wręczone zostały również certyfikaty ECDL Core dla uczniów którzy zdali egzaminy po całorocznym cyklu zajęć prowadzonych w ramach Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Fotorelacja


Instytut Przedsiębiorczości Cisco___

W dniu zakończenia roku szkolnego zostały wręczone certyfikaty Instytutu Przedsiębiorczości Cisco dla uczniów, którzy brali udział w kursie "Starting a business" dedykowany osobom planującym rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Program kursu obejmował: Ocenę potencjału biznesowego, Biznesplan, Technologię informacyjną i komunikacyjną, Formy prawne działalności gospodarczej, Licencje, zezwolenia i nazwy, Ubezpieczenia, Lokalizację i umowę najmu, Rachunkowość i przepływy gotówki, Zagadnienie - jak sfinansować swoją działalność, Handel elektroniczny, Zakup firmy lub franczyza, Pracownicy, Otwarcie firmy i marketing, Rozwój i radzenie sobie z problemami, Handel międzynarodowy.
Fotorelacja    Wiecej o Instytucie Przedsiebiorczości Cisco


Pożegnanie klas III ZSZ___

W piątek 15 czerwca w godzinach
popołudniowych pożegnaliśmy absolwentów klas III ZSZ.
Teraz przed nimi egzaminy zawodowe.
Powodzenia.


Certyfikaty w projekcie___

15 czerwca prowadząca zajęcia p. Małgorzata Kukuła-Jasińska w obecności p. Dyrektor Renaty Stępień wręczyła certyfikaty na zakończenie zajęć z doradztwa edukacyjno-zawodowego prowadzonych dla uczniów klas III ZSZ w ramach Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Fotorelacja


Honorowi Krwiodawcy___

12 czerwca przedstawiciele młodzieży wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym podsumowaniu IX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem "Młoda Krew Ratuje Życie".
Więcej


Konkurs w Języku Niemieckim___

W dniu 12.06 uczennice klasy IIc Technikum Usług Fryzjerskich (Joanna Szczerba i Dominika Waz) przygotowane do wystąpienia przez mgr Joannę Sochę wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim. Konkurs zorganizował Zakład Filologii Germańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.
Więcej   Fotogaleria ze strony PWSZ w Krośnie


Podreczniki w roku szkolnym 2012/13___

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W GORLICACH W ROKU SZKOLNYM 2012/2013.
Zestaw


Warsztaty dziennikarskie___

29 maja 2012 roku w Powiatowym Centrum Edukacji w Gorlicach odbyły się warsztaty dziennikarskie "ZROZUMIEĆ MEDIA - Dziennikarstwo - Kultura - Polityka - Nowoczesność" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gorlic.
Więcej   Fotogaleria


Fotografia cyfrowa___

W XII Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej i Fotografii Cyfrowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Daniel Rodzinka z klasy II B Technikum za prace wykonane na temat dowolny.
Więcej   Prace konkursowe Daniela


Konkurs fotograficzny___

29 maja w sali wystawowej MDK odbył się wernisaż połaczony z rozdaniem laureatom nagród III Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości Ziemi Gorlickiej" zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.
W kategorii "Temat Dowolny" I miejsce zajął Sylwester Ćwiklik z III b T, a wyróżnienia w obu kategoriach przyznano Dominikowi Rybie z klasy II b T Wyniki   Fotogaleria prac Sylwka   Fotogaleria prac Dominika

         

SPORTOWY TYDZIEŃ___

Tydzień od 28 maja do 1 czerwca obfitował w wydarzenia sportowo-turystyczne.
Szczegóły     Fotorelacja z Dnia Sportu    Najlepsze wyniki z Dnia Sportu


Staż-wizyta zawodoznawcza___

Na drugi wyjazd na staż-wizytę zawodoznawczą zorganizowany, w ramach Realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w dniu 30 maja 2012 r grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się do Tych i Łazisk Górnych.
Szczegóły     Fotorelacja


Udział w szkoleniach___

W drugiej połowie maja uczestniczyliśmy w kilku ciekawych warsztatach i spotkaniach w Gorlicach oraz w Nowym Sączu.
Gorlice    Nowy Sącz


Staż-wizyta zawodoznawcza___

16 maja 2012 r. odbył się pierwszy z zaplanowanych, w ramach Realizacji Projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, wyjazd na staż-wizytę zawodoznawczą.
Szczegóły     Fotorelacja


GIMNAZJALISTO___

Zespół Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach oferuje na rok szkolny 2012/13
następujące kierunki kształcenia       Prezentacja ogólna

REGULAMINY REKRUTACJI:   TECHNIKUM NR 4   ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

    

Więcej o EWD

    

MATURALNY MARATON 2012 ROZPOCZĘTY.___

Maturzyści naszej szkoły, podobnie jak ich koledzy i koleżanki w całej Polsce rozpoczęli wielkie zmagania z egzaminami maturalnymi. Zdający obowiązkowo zmierzą się z 3 egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny). Mogą też zdawać egzaminy pisemne z przedmiotów dodatkowych. Na ambitnych czekają egzaminy na poziomie rozszerzonym. Równolegle będą odbywać się egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia. Kilka zdjęć


Wydarzenia w projekcie___

27 kwietnia miały miejsce aż 2 wydarzenia w Projekcie Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach europejskiego Funduszu Społecznego. Egzamin ECDL CORE     Wręczenie certyfikatów SEP


Pożegnanie maturzystów___

"Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia"- takie hasło patronowało w dniu 27 kwietnia uroczystości pożegnania uczniów klas maturalnych Technikum i słuchaczy LU. Więcej
Fotorelacja


Turniej Motoryzacyjny___

25 kwietnia, tradycyjnie już jak co roku o tej porze, odbył się w murach naszej szkoły Powiatowy Turniej Wiedzy Motoryzacyjnej. Do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn. Tym razem obie nasze drużyny uległy Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Gorlicach. Drugie miejsce i 4 należały już do nas. Na trzecim miejscu znalazł się team z Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach.
Fotorelacja


W rocznicę urodzin W. Pola___

20 kwietnia 2012 roku - dokładnie w dzień 205. rocznicy urodzin naszego patrona odbył się finał Powiatowego Konkurs Interdyscyplinarnego im. Wincentego Pola promującego Beskid Niski i Pogórze Gorlickie pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie , co posiadacie"
Fotorelacja      Więcej


Uniwersytet Trzeciego Wieku___

18 kwietnia 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod przewodnictwem Romana Dziubiny.
Fotorelacja      Więcej


Turniej Wiedzy Pożarniczej___

16 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach odbyły się eliminacje powiatowe Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom"
Wystartowało w nich 2 uczniów naszej szkoły: Wojciech Żegleń (III miejsce) oraz Michał Zagórski.
Opiekunem był mgr Andrzej Kopcza.
Relacja na Gorlice.tv


Biegi przełajowe_______

W piątek 13 (WOW!!!) kwietnia odbyły się tradycyjnie POWIATOWE INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE na stadionie OSiR w Gorlicach. Z naszej reprezentacji najlepsze miejsce (pierwsze w swojej kategorii wiekowej) zajął Paweł Kudłaty z klasy III a ZSZ. Pozostali uczniowie uplasowali się w środku stawki zawodników.


"Lwiątko"_______

26 marca 2012 odbył się konkurs fizyczny: "Lwiątko". Z 30 pytaniami z zakresu fizyki i astronomii zmagało się 15 uczniów: 7 z klas pierwszych: Damian Firlit, Piotr Kamyk z IAT, Jerzy Wszołek z IBT, Damian Brach, Rafał Belczyk, Piotr Turek, Sebastian Świerzowski z ICT; 4 z klas drugich: Radosław Job, Lisowicz Mateusz, Łukasz Gruca z IIAT, Piotr Mruk z IIBT, 4 z klas trzecich: Michał Stępień, Andrzej Zięba z IIIAT, Łukasz Drąg, Sławomir Lisowicz z IIIBT. Organizatorem konkursu w szkole była mgr Bożena Szpila.


Po raz kolejny w teatrze___

Już poraz kolejny w tym roku szkolnym tj. 29 marca 2012r. młodzież z naszej szkoły pojechała do Rzeszowa do Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Tym razem był to spektakl "Pan Tadeusz". Opiekunami grupy byli wychowawcy Lucyna Duma oraz Robert Chrząszcz, a także polonistka Renata Rybczyk. Oprócz spektaklu uczniowie mieli również okazję zwiedzić Starówkę Rzeszowa.
Fotorelacja


SESJA - "SPORT PRZECIW NAŁOGOM"___

27 marca odbyła się coroczna prozdrowotna sesja profilaktyczna dla młodzieży Powiatu Gorlickiego zorganizowana w naszej szkole już po raz 10. Tym razem chcieliśmy zwrócić uwagę na wpływ różnych substancji uzależniających na rozwój masy mięśniowej i wysiłek fizyczny nastolatka. Temat przewodni sesji - "Sport przeciw nałogom". Więcej
Fotorelacja


Piłka nożna___

27 marca reprezentacja naszych dziewcząt
zajęła I miejsce
w II Amatorskim Turnieju Piłki Halowej
w Bieczu w kategorii kobiet.
Gratulujemy!!!

Fotorelacja


Olimpiada Techniki Samochodowej ___

W dniu 24.03.2012 roku trzej uczniowie technikum pojazdów samochodowych: Krzysztof Kwaśnik i Andrzej Zięba z kl. 3aT oraz Mateusz Lisowicz z kl. 2aT pod opieką p. Wiesława Steca wzięli udział w XIII Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się w Warszawie w budynku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych. Więcej  


DZIEŃ OTWARTY ___

21 marca szkoła prezentowała się gimnazjalistom. Można było pozwiedzać mury szkoły, a także zapoznać się z naszą ofertą zaprezentowaną na hali sportowej w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach w ramach III Powiatowej Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych.
Fotorelacja1    Fotorelacja 2


Warszataty Dziennikarskie ___

17 marca 2012 roku w hali sportowej w Stróżach odbyły się warsztaty dziennikarskie "ZROZUMIEĆ MEDIA - Dziennikarstwo - Kultura - Polityka - Nowoczesność" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski. Więcej  


Rekolekcje ___

W dniach 12-14 marca w szkole odbywały się Rekolekcje Wielkopostne. Fotorelacja  


57 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski___

Dominka Waz z klasy IIcT, za recytację wiersza W. Szymborskiej "Miłość szczęśliwa" i fragmentów prozy J. L. Wiśniewskiego "Arytmia", została wyróżniona na powiatowym szczeblu 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 19 marca 2012 r. Dominikę do konkursu przygotowała mgr Renata Rybczyk.
ZST w konkursie reprezentowały również: Milena Sasak- opiekun mgr Renata Podobińska, Aneta Janas- opiekun mgr Renata Podobińska, Gabriela Nowak- opiekun mgr Jolanta Probulska, Natalia Mastaj- opiekun mgr Jolanta Probulska.


"Sercem szkoły jest biblioteka"___

W dniu 6 lutego 2012 r. w ZST im. W. Pola odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej biblioteki, która- jak powiedział Jan Parandowski- "jest sercem szkoły". Modernizacja tego ważnego miejsca była możliwa dzięki współpracy ZST z Cechem Rzemiosł i Przedsiębiorczości- organem prowadzącym ZSZ CRiP. Więcej     Fotorelacja


Piłka ręczna___

6 lutego w Bieczu na Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewczęta z naszej szkoły zajęły 3 miejsce. Mecze naszej drużyny byly bardzo zacięte i emocjonujace. Niewiele brakowało by zamiast trzeciego bylo drugie miejsce, dziewczyny były jednak w końcówce bardzo zmęczone. GRATULACJE ! Skład drużyny


Warto się uczyć zgodnie z zainteresowaniami zawodowymi . ___

W roku szkolnym 2011/2012 uczeń Andrzej Bobola z klasy IVb Tz - zawód technik elektryk decyzją Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości otrzymał stypendium w ramach Małopolskiego programu stypendialnego. Powyższy program stypendialny jest kierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa małopolskiego. Więcej


Spotkanie z MONAR-em___

Dnia 17 stycznia odbyła się wewnątrzszkolna sesja profilaktyczna dla młodzieży zorganizowana przez p. Bogdana Matałę i p. Dorotę Zimowską. Spotkanie poprowadził przedstawiciel MONAR-u w Nowym Sączu p. Maciej Jurczak. Tematem spotkania były: "Fizyczne i psychiczne skutki uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych - narkotyki, dopalacze, alkohol." Młodzież poszczególnych klas przygotowała listę pytań, na które prelegent udzielił odpowiedzi. Fotorelacja


Siatkówka___

12 i 13 stycznia w Bieczu i w Bobowej na Mistrzostwach Powiatu startowały nasze drużyny siatkarskie. Dziewczyny spisały się całkiem dobrze zajmując 6 miejsce przy 9 drużynach w turnieju, chłopaki nieco gorzej. Kilka fotek z Bobowej


Ś W I Ę T A   B O Ż E G O  N A R O D Z E N I A___22 grudnia tradycyjną akademią bożonarodzeniową, przygotowaną przez p. Ewę Przesławską i p. Zdzisława Szpakowskiego oraz uczniów i uczennice naszej szkoły i szkoły Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości, wprowadzeni zostaliśmy w świąteczny nastrój. Fotorelacja


Finał konkursu___

W dniu 9 grudnia uczniowie z klasy II B T: Piotr Mruk, Mirosław Skrobot oraz Mateusz Haluch uczestniczyli pod opieką Pani Dyrektor Renaty Stępień w finale konkursu zorganizowanego przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego "Tropami dotacji na terenie powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz"
Fotorelacja           Szczegóły


Najlepsza w recytacji___

  
   Pierwsze miejsce dla Joasi Szczerby
   w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim
   im. Jana Pawła II.

  Relacja na stronie Starostwa   


  Relacja na stronie ZSE


Informacje z Projektu___

1 grudnia zostały wręczone przez p. Dyrektor Renatę Stepień w obecności jednego z prowadzących p. Michała Wolskiego, certyfikaty dokumentujące uprawnienia SEP dla 12 uczniów z pierwszego tego typu kursu w tym roku szkolnym. Fotorelacja


Promocja zdrowego stylu życia___

30 listopada przedstawiciele młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunką p. Renatą Podobińską wzięli udział w sesji "Promocja zdrowego stylu życia", która odbyła się w I LO im. M. Kromera w Gorlicach.
Celem spotkania było propagowanie zdrowego trybu życia, a w tym racjonalnego odżywiania oraz aktywnego , sportowego modelu spędzania czasu wolnego.
Wymieniona sesja posłużyła zorganizowaniu konkursu plastycznego, w którym uczennica Milena Sasak z klasy II c T otrzymała II miejsce, a Julita Rak z tej samej klasy III miejsce za plakat promujący zdrowy tryb życia.


Konkurs recytatorski___


24 listopada uczennice klasy II c T pod opieką p. Renaty Podobińskiej reprezentowały ZST w XXX Gorlickim Konkursie Poezji Jednego Wiersza w Gorlickim Centrum Kultury.
Wymieniony konkurs posłużył w szczególności interpretacji utworów Czesława Miłosza. Spośród uczestników wyróżniona została uczennica Aneta Janas, której serdecznie gratulujemy.


Stypendium dla Sławka Lisowicza___

  23 listopada bieżącego roku uczeń klasy III b technikum Sławomir Lisowicz odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty - Aleksandra Palczewskiego dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów.

Sławek uzyskał w roku szkolnym 2010/2011 najwyższą średnią ocen - 5.0 wśród uczniów Zespołu Szkół Technicznych. Oprócz wysokich wyników w nauce osiąga on również sukcesy sportowe: I miejsce w Powiatowych Zawodach w Halowej Piłce Nożnej oraz III lokatę w biegach przełajowych w sztafecie 10x1500 m.

Serdecznie mu gratulujemy i życzymy świetnych wyników w rozwijaniu swoich pasji.


Uczymy się wolontariatu___

W dniach 23 -24 listopada w ramach realizacji projektu "Działamy skutecznie w trosce o najsłabszych" zostały przeprowadzone zajęcia promujące wolontariat.
Przedstawicielka Biura Inicjatyw Międzynarodowych- p. Małgorzata Borysławska odbyła 11 spotkań z uczniami poszczególnych klas, zaprezentowała ideę wymienionego projektu, a przy tym zachęciła słuchaczy do bliższego zainteresowania się wolontariatem i pracą na rzecz innych.
Celem przedsięwzięcia jest pomoc małopolskim organizacjom pozarządowym, które zajmują się wsparciem chorych, w szczególności dzieci i młodzieży.
Relacja video na stronie www.moszczenica.info


Do teatru w Rzeszowie___

22 listopada 2011 roku młodzież kl. II b T, II a ZSZ oraz I c T pojechała do Rzeszowa do Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl "Ożenek". Grupą opiekowały się panie wychowawczyni klasy II BT Lucyna Duma i polonistka Renata Rybczyk. Fotorelacja    Szczegółowa relacja


Przedsiębiorcy z Naszej Szkoły - podsumowanie__________

      

Targi Automatyzacji i Robotyzacji w Przemyśle ROBOTshow___

W dniu 16 listopada uczniowie klasy IIIa, IIIb i IVa Technikum zwiedzali w Expo Silesia w Sosnowcu wystawę Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo. W targach wzięło udział około 100 firm z branży automatyki przemysłowej. Oprócz krajów UE w targach wzięły udział firmy z USA, Korei Południowej, Tajwanu, Japonii, Chin, Indii, Argentyny. W tym samym terminie odbyły się również Targi Automatyzacji i Robotyzacji w Spawalnictwie ProWELDex oraz Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlastEXPO. Największym zainteresowaniem cieszył się Salon Robotyki organizowany przez firmę ASTOR - autoryzowanego dystrybutora robotów Kawasaki. FotorelacjaŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA _______

W ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach zorganizował konferencję profilaktyczną pod hasłem: "Miasta wolne od dymu". Konferencja adresowana do młodzieży dotyczyła problematyki uzależnienia od nikotyny.
Dnia 15 listopada 2011 roku w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury uczniowie klasy I B T i II B T ZST wzięli udział w spotkaniu. Wystąpienia specjalistów i lekarzy dały obraz sytuacji panującej w Gorlicach wśród młodzieży. Specjalista psychoterapii i uzależnień mówił o psychologicznych aspektach uzależnienia od tytoniu, o terapii i pomocy takim osobom. Pani Zofia Szara i Pani Janina Kokoszka - Paszkot w formie prezentacji przekazały informacje na tematy: "Palenie a choroby nowotworowe" i "Palisz? To znaczy, że mało wiesz". Spotkanie zakończyła projekcja filmu profilaktycznego oraz spotu telewizyjnego o tematyce antytytoniowej.


XI Festival Fryzjerski i Kosmetyczny___

5 listopada 2011r. odbyła się wycieczka do Sosnowca na XI Festiwal Fryzjerski HAIR FAIR oraz XI Festiwal Kosmetyczny BEAUTY FAIR. W wycieczce wzięło udział 11 uczennic z klasy IIc oraz 7 uczennic z klasy IIIc kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. W czasie Festiwalu obejrzyliśmy 19 pokazów grup artystycznych w których uczestniczyli uczniowie z Technikum Fryzjerstwa z różnych miast Śląska. Oprócz Festiwalu Fryzjerstwa odbyły się Mistrzostwa w Zdobieniu Paznokci Fantasmagorie oraz Mistrzostwa Grand Prix w Bodypaintingu czyli sztuce malowania ciała. Opiekunowie wycieczki mgr Joanna Socha oraz mgr inż. Jerzy Bubak wzięli udział w Konferencji dla Nauczycieli Fryzjerstwa. Fotorelacja


Targi Wyższych Uczelnii___

Dnia 4 listopada 2011 roku klasa IVBT wraz z wychowawcą Dorotą Zimowską wzięła udział w uroczystości otwarcia "Gorlickich Spotkań Edukacyjnych 2011". Uczniowie obejrzeli ekspozycje: Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie oraz Podkarpackiej Szkoły Wyższej w Jaśle. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem gorlickich szkół, młodzież otrzymała materiały informacyjne o prowadzonych kierunkach kształcenia. Fotorelacja


W dworku Wincentego Pola w Lublinie___

27 października 2011 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami L. Dumą, R. Podobińską, R. Rybczyk i J. Sochą udali się na dwudniową wycieczkę do Lublina. Celem wyprawy było zwiedzenie Dworku Wincentego Pola- patrona szkoły i obejrzenie wystawy poświęconej rodzinie Longchamps de Berier pt. "Obco brzmiące nazwisko będziesz nosił...". Fotorelacja    Szczegółowa relacja


NO PROMIL, NO PROBLEM___

26 października uczniowie kl. III b T, pod opieką p. B. Matały i p. D. Zimowskiej, wzięli udział w happeningu w ramach kampanii "Trzeźwa Małopolska - NO PROMIL, NO PROBLEM". Celem takich akcji jest ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Kilka fotek    Podziękowanie


Przedsiębiorcy z Naszej Szkoły___

Zamieszczamy wywiad przeprowadzony z absolwentem technikum o profilu obsługa i naprawa pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych. Treść wywiadu


Pociąg do kariery _______

Już do dziś pomyśl o swojej przyszłości -pod takim hasłem 17 października 2011r. odbyło się spotkanie w Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, zorganizowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Województwa w Nowym Sączu-Filia Gorlice, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery -"Małopolski Pociąg do Kariery". W spotkaniu wzięła udział młodzież klas III ze szkół gimnazjalnych, którego celem była aktywizacja zawodowa uczniów, rozpoznanie możliwości zawodowych, a także zapoznanie z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta. Swoje 15 minut na zaprezentowanie miała również nasza szkoła. Wszystkich uczestników zaprosiliśmy na wirtualny spacer po ZST, a uczniowie Joanna Szczerba i Łukasz Drąg zaprezentowali atuty i zalety naszej szkoły. Fotorelacja

      

Dzień nauczyciela___

Krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów oraz wręczanie każdemu pracownikowi szkoły pamiatkowych dyplomów z okazji 10 lecia pracy na stanowisku Dyrektora ZST wypełniły uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szczegóły Fotorelacja


Piękno Beskidu Niskiego w obiektywie naszych uczniów.___

11. 10. 2011r. w Domu Polsko - Słowackim odbył się wernisaż otwierający wystawę, połączony z przyznaniem nagród dla laureatów I Polsko - Słowackiego Konkursu Fotograficznego "Mój Beskid Niski". Uroki naszego pogranicza w 2 kategoriach tematycznych: ludzie i kultura oraz przyroda i architektura uwieczniono na 226 zdjęciach. Ogółem w konkursie wzięło udział 56 młodych miłośników fotografii. Wśród nich była nasza uczennica Sylwia Pianowska z II c T, której cztery fotografie z kategorii przyroda i architektura znalazły się w gronie prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej. Gratulujemy.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w Domu Polsko - Słowackim Rynek 1, w dniach od 11 - 29. 10. 2011r. Dyplom Sylwi


VII Rajd im. K. Pułaskiego___

We wtorek 4 października tradycyjnie wzięliśmy udział w Rajdzie im. K. Pułaskiego. Kilka fotek     Fotorelacja 2


50 - lecie szkoły ___

1 października 2011 roku zapisze się na trwale w historii ZST. Tego dnia obchodziliśmy uroczyście 50 lecie istnienia Naszej Szkoły.  Relacja     Fotorelacja z uroczystości  Podziękownia p. Dyrektor Renaty Stepień


LEKKOATLECI GÓRĄ ! _______

Trwa dobra passa naszych lekkoatletów. W zorganizowanych 30 września w Zagórzanach, Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gorlickiego, nasza męska ekipa zajęła wysokie 3 miejsce. Drużyną opiekował się p. Krzysztof Jędrzejczyk.


W Babiogórskim Parku Narodowym___

29 września uczniowie Sławomir Lisowicz oraz Łukasz Drąg z klasy III b T w nagrodę za przygotowanie prac i wzięcie udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej uczestniczyli w zajęciach praktycznej edukacji środowiskowej. Tematem zajęć były "Osobliwości przyrodnicze Babiogórskiego Parku Narodowego- lekcja w terenie". Zajęcia prowadził przedstawiciel Parku dr Tomasz Pasierbek. Opiekę nad uczniami sprawował p. Bogusław Matała. Fotorelacja


VII Memoriał im. K. Świerzowskiego___

VII Lekkoatletyczny Memoriał im. K. Świerzowskiego odbył się w tym roku 27 września na ślicznym, nowiutkim obiekcie sportowym w Krośnie. Nasza 5 osobowa ekipa pod opieką p. Rafała Warzechy spisała się na medal. Pierwsze miejsce zajął Kosiba Jakub z klasy I ZSZ w skoku wzwyż (190cm), drugie miejsce zajął Sebastian Krawczyk w rzucie oszczepem oraz Marek Zawisza w pchnięciu kulą obaj z klasy II b T. Marek Zawisza znalazł się również na 3 miejscu podium w konkurencji rzutu dyskiem. Tuż za podium w rzucie oszczepem (miejsce 4) znalazł się Piotr Czeluśniak z klasy II b ZSZ. Paweł Kudłaty, z klasy III a ZSZ, w biegu na 800 m. zajął miejsce 4 rywalizując z najlepszymi biegaczami w Polsce. Paweł wynikiem 2min 10sek. poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie! Fotorelacja

Krakowski Salon Maturzystów _______

27 września klasy 4a i 4 b Technikum wraz z opiekunami, p. Dorotą Zimowską i p. Bogdanem Matałą, odwiedziły Krakowski Salon Maturzystów na Uniwersytecie Jagiellońskim (Auditorium Maximum).
Najważniejszym celem wyjazdu było dostarczenie uczniom klas maturalnych aktualnej wiedzy na temat egzaminu maturalnego 2012 oraz przedstawienie zasad rekrutacji do szkół wyższych w roku akademickim 2012/2013. W programie imprezy znalazły się spotkania z ekspertami OKE, poświęcone maturze z przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka) oraz informacje o nowej formule egzaminu ustnego z języków obcych nowożytnych. Fotki


"50- letnie okruchy pamięci na logo i plakat"___

Przygotowując się do uroczystości 50- lecia Szkoły, ogłosiliśmy w ubiegłym roku Szkolny Jubileuszowy Konkurs "50- letnie okruchy pamięci na logo i plakat". Konkurs miał również na celu wzbudzenie wśród młodzieży refleksji nad historią i teraźniejszością szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie i absolwenci ZST. Prace mogły być wykonane różnymi technikami. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Do organizatorów - Renaty Rybczyk i Ewy Przesławskiej wpłynęło 56 prac- w kategorii logo i 18 plakatów.
Dyplomy i nagrody wręczono w dniu 23.09.2011 roku podczas uroczystości otwarcia pracowni fryzjerskiej. Szczegóły


Chrzest pierwszaków i otwarcie pracowni fryzjerskiej___

23 października uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali włączeni do społecznosci szkolnej. Tego dnia odbyło się uroczyste zaprzysiężenie na ucznia ZST w Gorlicach. W trakcie części oficjalnej dokonano również otwarcia nowo powstałej pracowni fryzjerskiej. Po wszystkich przemówieniach i po poświęceniu pracowni pierwszaki zaprezentowały się od strony artystycznej, a potem tradycyjnie zostali oni poddani drobnym torturom przygotowanym przez starszych kolegów i koleżanki.  Fotorelacja


Zajęcia ZIELONEJ SZKOŁY___

Początek września, klasy 4 a T i 4 b T, dzieki organizatorom p. Dorocie Walczyk i p. Bogdanowi Matale, spędziły w Bieszczadach na zajęciach ZIELONEJ SZKOŁY. Pod okiem przewodnika, p. Dawida Radziejowskiego młodzież zdobywała najwyższe szczyty Bieszczad: Tarnicę (1346m), Halicz (1333m), Krzemień, Rozsypaniec, Połoninę Wetlińską. Kolejny punkt zwiedzania to zapora w Solinie i Myczkowcach oraz cmentarz żydowski w Lesku, a wieczorem ognisko. Fotorelacja


Konkurs "Mam zawód. Mam fantazję". ___

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu, filmu, fotografii lub kabaretu, które w ciekawy i atrakcyjny sposób przedstawiać będą zajęcia realizowane w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce" oraz korzyści płynące z uczestnictwa uczniów w projekcie, nauki konkretnego zawodu, a także ze współpracy przedsiębiorców ze szkołami zawodowymi.
Regulamin jest dostępny na stronie internetowej:
http://www.zawodowamalopolska.pl/Mlodziez/Strony/konkursy.aspx
Termin nadsyłania prac 14 października 2011.
Organizatorem Konkursu jest Województwo Małopolskie - Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Rozwoju Gospodarczego Wydział Kształcenia Zawodowego.
Konkurs jest organizowany w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 _______

Już po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy od udziału w mszy św., potem było krótkie powitanie przez p. dyrektor Renatę Stępień przed budynkiem szkoły i spotkania w klasach z wychowawcami.
Archiwum aktualności
  2003/2004   2004/2005  2005/2006   2006/2007  2007/2008  2008/2009  2009/2010  2010/2011  2011/2012

stat4uCopyright © 2006 by Rafał Warzecha